Який вигляд має Київ під час смогу? (Фото)

Фото: з мережі Фейсбук Об этом сообщает dosugua.in.ua со ссылкой на СМИ.Сьогодні в Києві знову смог. На лівому березі середній індекс якості повітря (Air Quality Index, AQI) сягає позначки 174 (при нормі від нуля до 50). Така ситуація вважається шкідливою не тільки для чутливих груп, але й для населення загалом. Високий показник індексу (від 109 до 140) зафіксовано також на Оболоні.

В околицях Оболоні наразі багато пожеж, що викликані підпалом трави на полях чи незаконних звалищ. Цей дим потрапляє в Київ. Також на якість повітря впливають вихлопні гази від автівок, викиди підприємств, спалювання сміття.

Принтскрин saveecobot.comСередній індекс якості повітря по Києву становить 99. В такому разі чутливим групам населення слід менше часу проводити на вулиці, також рекомендують закривати вікна.

Якщо показник перевищує позначку 300, то жителів міста слід евакуйовувати.

Фото: з мережі ФейсбукНагадаємо, що найбільше повітря забруднюють мікроскопічні частинки РМ2.5 і РМ10. РМ 10 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 10 мкм. Вони призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. РМ 2,5 – тверді частки, дрібнодисперсний пил із аеродинамічним діаметром менше 2,5 мкм. Джерелом їхньої появи є вихлопні гази, дим від спалювання деревини, нафти чи вугілля, пил. Частинки призводять до серцево-судинних та легеневих захворювань. Будь-який їхній вміст у повітрі є шкідливим для здоров’я.

Якість повітря в Україні можна моніторити в режимі реального часу.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/09/11/na-livomu-berezi-ta-na-oboloni-znovu-smog/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя